GenelKadın

Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir?

Cilt kuruluğu özellikle kış aylarında hepimizin baş belasıdır. Peki biz cilt kuruluğunu önlemek için neler yapmalıyız? Bugün sizlere Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir yazımızda bunları anlatma çalışacağız.

Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt kuruluğu vücudumuz çok sıvı ve yağ kaybettiğinde ortaya çıkan bir durumdur. Özellikle kış aylarında havaların iyice soğuması ve kuruması nedeniyle bu problemle daha çok karşılaşırız.

Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir?

Cilt kuruluğunu önlemenin bir çok yolu var. Bunlardan biride duş alırken sıcak su kullanmamak. Duş alırken sıcak suyun yerine ılık suyu tercih edin.

Duş Alan Kadın

Nemlendirici Krem Kullanın

Nemlendirici kremler hayatımızın vazgeçilmezi duruma gelmiş bulunmakta. Cilt kuruluğunu önlemek için cildinizin kuruduğunu hissettiğiniz anda nemlendirici krem kullanın.

Nemlendirici Krem

Doğal Yöntemlerle Cildinizi Nemlendirin

Cildinizin kuruluğunu gidermek için doğal yöntemlere başvurun. Özellikle salatalık maskesi yapın. Salatalık yüksek miktarda su içerdiği için cildin kurumasını önler ve cildi derinlemesine nemlendirir. Kan dolaşımını arttırarak cildinizin hızlı yenilenmesini sağlar.

Salatalık Maskesi

Temizlik Ürünlerinden Uzak Durun

Temizlik ürünleri çok miktarda kimyasal içerdiği için cildimizi tahrişe uğratır. Temizlik ürünlerinden olabildiğince uzak durmaya çalışın.

Temizlik Ürünü

Bugün sizler için Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir