Çörek Otu Yağı ile Et Benlerinden Nasıl Kurtulurum?

Et beni genellikle kahverengi veya et renginde olur. Saplı ve oldukça yumuşak oluşumlardır. Et benlerinin ortaya çıkış sebebi bilinmemektedir. Ancak et benleri özellikle şişmanlığa yatkın ve obez hastalarda daha çok görülmektedir. Ayrıca et beni olan kadınların gebelik dönemlerinde et benlerinin sayısının arttığı gözlemlenmiştir. Et benini yok etmenin çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Biz bu yazımızda et benlerinin bitkisel tedavisi üzerinde durduk. Yazımızın devamında et benlerinin çörek otu yağı ile nasıl tedavi edildiğini ve çörek otu yağının sağlık açısından nelere faydalı olduğunu bulabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı İle Et Beni Düşürmek

Çörek Otu Yağı Nedir?

Hadislerde “Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın” diyerek faydaları konusunda dikkat çekilen çörek otu yağının latince adı Nigella Sativa olan çörek otu bitkisinin tohumlarının ezilmesi ile elde edilen yağdır. Ayrıca bu tohumlara Siyah Kimyonveya Kara Habbe de denilmektedir. Çörek otu yağı tarihte asırlar boyunca özellikle Dünyanın Orta Doğu ve Güney Asya bölgelerinde muhtelif sağlık sorunlarının iyileştirilme aşamasında kullanılmaktadır

Yapılan araştırmalar çörek otu yağının etkili bir antioksidan, antibakteriyel ve anti-enflamatuar olduğunu göstermiştir. Bu araştırmaların sonucu olarak çörek otu yağı; enfeksiyonların tedavisinde, sindirim sisteminin güçlendirilmesinde ve aşağıda sıraladığımız rahatsızlıkların tedavisinden kullanılmaktadır.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Baş ağrıları
Diş ağrıları
Burun tıkanıklığı
Nezle ve grip
Sindirim ve mide-bağırsak sorunları
Saç ve cilt problemleri
Alerjiler
Diyabet
Öksürüğe iyi gelir.
Hazmı kolaylaştırır.
İdrar söktürücüdür
Grip tedavisinde kullanılabilir.
Baş ağrısını hafifletir
Romatizmal hastalıklara iyi gelir.
Adet rahatsızlıklarını hafifletici etkisi vardır
Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır
Çörek otu ekstresi opioid bağımlılığı ile ilgili semptomları azaltır
Çörek otu özü, boğaz ağrısı ve şişmiş bademciklere iyi gelir

Çörek Otu Yağı İle Et Benlerinden Kurtulma

Vücutta istenmeyen göze hoş gözükmeyen et benlerinden kurtulmak için de bitkisel doğal bir çözüm olarak çörek otu yağı kullanılmaktadır. Çörek otu yağını vücutta et beni olan bölgenize günde bir çay kaşığı ölçeğinde sürün ve bir çay kaşığı da için. Ayrıca çörek otu yağını aç karnına içmeniz zayıflama, kilo verme, fazla kilolardan kurtulma gibi sorunların da üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Et benleri için çörek otu yağı uygulamasına 3 hafta kadar devam etmeniz tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir