GenelYoutubeYoutube Eğlence

İzlenmesi Gereken 5 Film!

Hepimiz sıkıldığımızda , sıkıntımızı giderecek bir arayışa gireriz. Siz de sıkıntınızı gidermek için film izleyenlerden misiniz? Bu problemi çözdük peki ne izleyeceğiz ? İşte bu yazıda sizler için izlenmesi gereken 5 filmi derledik! Sayfanın en aşağısından hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

5-Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları (Imdb: 6,7)

Henüz 16 yaşında olan Jacob Portman kendisini 70 yıl önce gizemli bir adada bulur. Burada çok özel güçlerle donatılmış genç öksüz çocuklarla karşılaşır. Bayan Peregrine’nin koruması altında yaşamlarını sürdüren bu çocukların peşlerinde kötü yaratıklar bulunmaktadır. Jacob ise kendi tuhaflığını çok geç öğrenmesine rağmen bu çocukları korumak için elinden geleni yapacaktır. Fantastik macera türündeki film
2011 yılında çıkan romandan uyarlanmıştır.

Film

4-Kız Kardeşimin Hikayesi (My Sister’s Keeper) (Imdb:7,4)

Fitzgerald çifti bir gün acı gerçeği öğrenir. Sara ve Brian Fitzgerald’a verilen
kederli haber kızları Kate’in lösemi olduğunun bilgisidir. Çocuklarının sadece bir kaç yıl ömrünün kaldığı gerçeği çifti allak bullak etmiştir. Bunun üzerine çift Kate’e donör olması için Anna adında bir bebek sahibi daha olmaya karar verirler. İlk yaptıkları şey Anna’nın göbek bağından alınan kanı kullanmak olur. Yıllar geçtikten sonra artık Anna’dan Kate’e kemik iliği nakli yapılması gerekmektedir. 11 yaşındaysa, Kate’in böbrek nakline de ihtiyacı vardır. Bu olanların üzerine Anna, ailesinin onu bu amaçla kullanmasından dolayı onlara dava açar. Bu karar tüm aileyi parçalamıştır, çünkü Kate’e böbrek nakli yapılmazsa ölecektir.

Kız Kardeşimin Hikayesi

3-Forrest Gump (Imdb: 8,8)

Forrest Gump, düşük I.Q. sahibi genç bir adamdır. Jenny ile tanıştığında ona aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir. Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da haberi yoktur.

Forrest Gump

2-Bir Ay Kadar Büyük Gülücük (Imdb: 7,8)

Özel eğitim öğretmeni olan Kersjes ve engelli öğrencileri bir uzay kampına giderler. Başarılı fen ve matematik öğrencilerine önerilen uzay kampına çeşitli engelleri olan özel öğrencilerini götürmeye karar veren Kersjes birçok sorunla karşılaşsa da, öğrencileri için ilham verici bir gezi olacaktır.

Bir Ay Kadar Büyük Gülücük

1-Piyanist (The Pianist) (Imdb: 8,5)

Piyanist, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alır. Polonyalı ünlü piyanist Wladyslaw’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanır. Varoşlarda tam anlamıyla sefil bir hayat süren müzisyen, diğer halkla birlikte, kıtlığa ve aşağılanmalara maruz kalsa da kahramanca mücadele edecektir. Günü gelip oradan kaçma şansı bulduğundaysa başkentin harabelerine sığınacak, beklemediği bir anda gelen bir yardımla umudunu yeniden kazanacaktır.

Piyanist

İzlenmesi Gereken 5 Film adlı yazımızın sonuna geldik. Aşağıdan sizler için hazırlamış olduğumuz videoyu izleyebilirsiniz.

One thought on “İzlenmesi Gereken 5 Film!

  • Ekrem

    Güzel filim tavsiye ederim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir