GenelKadın

7 Adımda Diyet

Fazla kilolar hem sağlığımızı hem de fiziksel görüntümüzü kötü bir şekilde etkiler. Bugün sizler için 7 Adımda Diyet yazısını hazırladık.

1- Hedef Kilonuzu Belirleyin

Bir ayda 20 kilo vereceğim gibi saçma ve sallama hedefler belirlemeniz hem sizin için hem de diyetiniz için kötü bir fikirdir. Neden kötü bir fikir diye soracak olursanız hedefinizi tutturamadığınız için diyeti bırakmak istersiniz. Aman ha! İlk adımda diyeti bırakmak olmaz.

hedef

2- Yemekten Önce 1 Bardak Su İçin

Su insanoğlunun hayatını devam ettirebilmesi için vazgeçilmez bir içecektir. Bol su içmenin faydalarını da hepimiz bilmekteyiz. Yemekten önce 1 bardak su için. Bu hem metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacak hem de iştahınızı birazda olsa kesecektir.

su

3- Sık Sık Tartılmayın

Diyete başlar başlamaz kilo veremeyeceğinize göre sürekli tartılıp durmak size bir fayda vermez. Aksine bu durum moral bozukluğuna yol açar. Moraliniz bozulduğundaysa diyet yapmak istemezsiniz. Bu yüzden asla sık sık tartılmayın.

tartı

4- Yağlı Yiyeceklerden ve Aburcuburlardan Uzak Durun

Yağlı yiyecekler kalp sağlımızı, kas ve damar sistemimizi ve boşaltım sistemimizi kötü yönde etkiler ve aşırı kilo almanızı sağlar. Hedefinize ulaşmak için yağlı yiyeceklerden ve aburcuburlardan uzak durun.

Fastfood

5- Ara Öğünlerinizi Arttırın

Ara öğünlerinizi arttırarak ana öğünlerde yediğiniz yemeği azaltın. Ara öğünlerde portakal, elma, mandalina gibi yiyecekler tüketebilirsiniz.

Meyve

6- Ne Kadar Yol Katettiğinizi Gözden Geçirin

Diyette belirli bir seviyeye geldikten sonra arkaya dönüp bir bakın. Başladığınızda kaç kiloydunuz ve şimdi kaç kilosunuz? Eğer hedefinizin yarısını gerçekleştirmişseniz siz kilo vermekte kararlısınız. Ama yarısına bile ulaşamadıysanız bırakın gitsin. Olmayınca olmuyor.

not defteri

7- Düzenli Olarak Spor Yapın

Düzenli olarak spor yapmak hem kilo vermek için hem de sağlımızı korumak için çok önemli bir etkendir. Kendinize bir spor listesi hazırlayıp o listeye sürekli uyun.

spor

Umarım 7 Adımda Diyet yazımızı beğenmişsinizdir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir