Teknoloji

Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefon

Henüz çok yeni olan ve uzun süredir beklenen Samsung katlanabilir ekranlı telefon teknolojisi yavaş yavaş kendini göstermeye başladı.

Teknoloji çağının en üst seviyesine gelirken nihayet beklenen katlanabilir ekranlı telefonlarda üretilmeye başladı. Büyük bir telefon üreticisi markalardan olan Samsung, ince ve şık tasarımlı katlanabilir ekranlı telefonları bundan sonraki üretilen akıllı telefonlara da ekleyeceğini belirtti.

Ekranın katlanabilir olması telefon üzerinde yapılan işlemleri de büyütme anlamında avantaj sağlamaktadır. Böylece büyük ekrandan iş yaparak ya da video izleyerek, normal zamanda da küçük görünümlü kullanışlı telefona sahip olmak da mümkün olmaktadır.

Bu alanda uzun yıllardır çalışan ve ilk katlanabilir telefonu üreten Samsung, gelişim süresini gizli tutmaktadır. Etkinlik yaparak telefonun tanıtımınılansmanda yapan bu firma, her detayı henüz vermemektedir.

Telefon

Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefonların Teknik Özellikleri

İlk ele alındığında küçük ve şık görüneme sahip olan cihazda, ekran açılımı yapılınca 7,3 inçlik bir hale dönüşmektedir.  Neredeyse tablet boyuna ulaşan katlanabilir telefon ile android yazılımı da söz konusu olmaktadır. InfinityFlexDisplay şeklinde olan Samsung katlanabilir ekran, katlanmış haldeyken de 4 inç şeklinde bulunmaktadır.

2 farklı ürün olarak kullanılan cihaz için yapılan açıklamalarda hem tablet sürümü hem de telefon sürümü aynı anda sistemde yer almaktadır. Bu yüzden kullanıcılar telefon modunda iken ayrı kullanım türünü, tablet modundayken de ayrı bir kullanım türünüseçecektir. SamasungOneUl olarak bilinen sistem ara yüzünde son teknoloji olan cihaza uyum da mümkün olarak yeni şekilde üretimi yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir